O mnie

Li-Monka 5

Od 1999 roku jestem związana z projektowaniem mebli, od 2006 również z projektowaniem wnętrz, od czerwca 2014 jestem właścicielką pracowni projektowej LI-MONKA.
Projektuję wnętrza mieszkalne, apartamenty, domy, przestrzenie biurowe, handlowe, wnętrza publiczne, pojedyncze pomieszczenia (np. kuchnia, łazienka, sypialnia), inne miejsca, które mają być funkcjonalne i piękne oraz wykonuję indywidualne projekty mebli.

Projektowanie wnętrz to nie tylko moja praca, to także sposób na życie i forma samorozwoju. Projektowanie uczy mnie cierpliwości, dystansu do siebie i świata. Ludzie są dla mnie inspiracją, każdy kolejny projekt jest nowym wyzwaniem. Potrzeba piękna i komfortu napędza mnie do działania. Ubieram wnętrza inspirując się marzeniami klientów. Każde wnętrze to odpowiednio skomponowane i dobrane proporcje funkcji, wygody, światła, materiałów, tekstur, kolorów, dodatków. Wspólna wizja klienta i projektanta to podstawa. Liczy się oczywiście końcowy efekt, wszystkie elementy tworzą całość, usuniecie danego koloru czy przedmiotu nie pozostanie bez wpływu na resztę.
Warto pamiętać, że piękno tkwi w prostocie, dopracowanych szczegółach i w konsekwentnie realizowanych założeniach.
Najprościej moją prace mogłabym określić MINIMALIZM, KLASYKA, LUKSUS.

Otoczenie, w którym przebywamy wpływa na nasze samopoczucie, świadomymi działaniami możemy wpłynąć na naszą codzienność, a przede wszystkim ją wzbogacić. Jeżeli wejdziemy do wnętrza, które jest świadomie zaprojektowane to nie ma znaczenia czy jest to w naszym guście czy nie, dobrze się tam czujemy, po prostu. Chcemy przebywać w takim wnętrzu, często nie zdając sobie z tego sprawy dlaczego tak jest. Są kanony, które trwają latami i nie ma znaczenia moda, one nie podlegają dyskusji ani ocenie.
Pięknie urządzone wnętrze, gustowny dom, ekskluzywny apartament, przestronny loft, przytulny gabinet, eleganckie biuro urządzone nie przypadkowo lecz zgodnie z preferencjami i potrzebami Inwestorów, z domieszką dobrego stylu, wygody, elegancji, przepychu lub skromności to otoczenie przyjazne dla każdego człowieka.

Moje inspiracje do projektów czerpię z podróży oraz z życia codziennego, wszystko co mnie otacza jest inspirujące. Potrafię nawet z bardzo prostych rzeczy czerpać inspirację, patrzę na płytkę chodnikowa i widzę wzór, który pasuje do aranżacji, nad którą akurat pracuje. Albo patrzę na kwiat o takiej barwie, która akurat jest idealna na ścianę jakiegoś konkretnego wnętrza.

Zwłaszcza kiedy jestem w obcym kraju, tam interesuje mnie dosłownie wszystko. Zazwyczaj wykonuję mnóstwo zdjęć a gdy je na spokojnie przeglądam przychodzi mi do głowy mnóstwo pomysłów i rozwiązań.

Wiele inspiracji znajduję w przyrodzie, wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć i mieć otwarty umysł.

Pracując nad jakąś koncepcją mam ją cały czas w głowie i choć robię inne rzeczy to i tak myślę o projekcie, nawet gdy jestem na zakupach w sklepie i patrzę na półkę sklepową zauważam taki zestaw kolorów, który mogę przenieść do projektu.

Praca projektanta nie była moim marzeniem od dziecka, ten zawód trochę mi się przytrafił. Znalazłam się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i przekonałam się , że jest to moja olbrzymią pasją. Tak więc pasja stała się moim zawodem i sposobem na życie

STYL WE WNĘTRZU, WNĘTRZE W STYLU.